Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Çelik kapının sağlamlığına dikkat etmelisiniz.

Çelik kapının sağlamlığı ve kalitesini anlamak bilmeyen kişiler için gerçekten zor olmaktadır. Ancak şu bir gerçek ki kaliteli ya da kalitesiz çelik kapı arasında dış görünüş açısından benzerlikler bulunmaktadır. Müstakil eviniz ya da villanız için çelik kapı almayı düşünüyorsanız çelik kapının sağlamlığının ve kalitesinin üst seviyede olması gerekir. Villa çelik kapısı almadan önce kilit sistemine ve sac kalınlığına çok dikkat etmelisiniz. Kapınızın darbelere karşı dayanıklı olması gerekir.

Bizim önerimiz bu konu hakkında muhakkak işin uzmanına başvurmalı ve doğru soruları sormalısınız

İşin uzmanı tabi ki mağazada sizi karşılayan satış temsilcisidir. Çelik kapının kalınlığı ve tok yapısı sağlamlığın bir işareti olduğu gibi başlı başına yeterli olmamaktadır.

Çelik kapı alırken AB sertifikası ya da TSE sertifikası olup olmadığını sorgulamak ile başlayabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi sertifikası olmayan ürünler de sizin için doğru seçim olmayabilir.

2. Alacağınız çelik kapı ısıya karşı dayanıklı olmalıdır.

Her olasılığı düşünmemiz gerekecek. Çelik kapıların ısıya ve yangına karşı dayanıklı olması size olası bir yangın tehlikesi anında zaman kazandırır ve sizi korur. Isıya karşı dayanıklı çelik kapılar sıcak ve soğuk hava şartlarında iyi bir izolasyon sağladığı için evinizde ısıtma ya da soğutma problemlerine yol açmamaktadır.

3. Çelik kapınız ses karşı dayanıklı olmalıdır.

Kapınız kapalı iken dışarıdan zile bastığınızda zil sesi duyulmayacak kadar az geliyorsa çelik kapınız sese karşı iyi bir izolasyon sağlayabilir. Tabi bu tek başına bu şekilde anlaşılmayabilir. Bina duvarlarınız ses yalıtımı özelliği taşımıyorsa çelik kapınız iyi bir ses yalıtımına sahip olsa dahi zil sesini dışarıdan fazlasıyla duyabilirsiniz.

4. Çelik kapının temizliği kolay olmalıdır.

Çelik kapılar çok fazla dikkat etmesek dahi evin en çok toplanabilen yerlerinden birisidir. Özellikle dışarıdan kapıyı açarken leke ve iz kalması sürekli kapınızı silmenize neden olabilir. Çelik kapının kolay silinip temizlenmesi ve daha az toz tutması ev hijyeni için de oldukça önemli bir konudur.

5. Çelik kapı montaj hizmeti almalısınız.

Çelik kapı montajı nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz. Çelik kapı satın alımlarda müşterilerin şikayet ettiği en büyük konuların başında zamanında yapılmayan ve özensiz yapılan montaj hizmetleri gelmektedir. Satış öncesi olduğu kadar satış sonrası da size verilen sözlerin tutacağından emin olmalısınız.

6. Çelik kapı alacağınız firmayı internetten araştırmalısınız.

Her şey tamam diyorsunuz. Fiyat ve üründe anlaşmaya vardınız. Peki çelik kapı aldığınız şirketin internet yorumlarını incelediniz mi? Çelik kapı şirketinin internet yorumlarını okuyarak satış sonrası verilen sözlerin tutulup tutulmayacağı konusunda bir öngörüde bulunabilir misiniz?

Evet. Her ürün ve hizmet alımında olduğu gibi çelik kapı almadan önce de şirket hakkında internet üzerinde yapılan müşteri yorumlarını okumanız sizi olası sıkıntılardan kurtarabilir.

7. Fiyat araştırması yapmalısınız.

Çelik kapı alımında farklı marka ve mağazalara giderek hem ürünler hakkında daha iyi bilgiye sahip olur, hem de fiyat politikaları konusunda size uygun mağazayı seçebilirsiniz. Aynı çelik kapı farklı bir mağazada 3000 TL iken başka bir mağaza da 4000 TL olabilmektedir.

Tanıtım Videosu İzle

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Önceliğimiz Sizin Güvenliğiniz!